Ящур - небезпечне захворювання, що призводить до загибелі поголів’я свійських парнокопитних тварин, а також може передаватися людині.
З огляду на те, що в сусідній країні нещодавно був зафіксований випадок ящуру, а в Україні ця хвороба не фіксувалась 1988 року, просимо власників свійських тварин бути особливо уважними і здійснювати відповідні заходи, передбачені Інструкцією щодо профілактики та ліквідації захворювання тварин на ящур, затвердженої наказом Мінагрополітики від 07.08.2017 №431.
Серед клінічних ознак ящуру – везикули та ураження ротової порожнини, вимені, кінцівок, а також слиновиділення, кульгавість, знижена молочна продуктивність, лихоманка тощо.
Власники корів, кіз, свиней, та інших парнокопитних можуть убезпечити своє поголів’я від інфікування ящуром дотримуючись простих правил біобезпеки.
Адже ящуром тварина може інфікуватися від іншої дикої або свійського тварини (для щойно придбаної худоби необхідно забезпечити 30 денний карантин).
Також вірус ящуру може переноситись з кормами, на приладді, транспорті, взутті та одязі персоналу і, навіть, переноситись вітром.
У разі підозри щодо наявності хвороби у свійських тварин необхідно негайно повідомити лікаря ветеринарної медицини, який обслуговує Ваш населений пункт, територіальний орган Держпродспоживслужби .

Поділитися:

УВАГА!!!
09.07.2025 13:05
У літній період частішають випадки захворювань на гострі кишкові інфекції та виникнення харчових отруєнь. Підвищена температура навколишнього середовища сприяє розповсюдженню збудників, які…
ПАМ`ЯТКА ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ
26.06.2025 10:29
ПАМ`ЯТКА ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ щодо профілактики ботулізму Ботулізм - гостра токсикоінфекція, викликана паличкою Clostridium botulinum і її токсином, що міститься в неправильно приготовлених і…
Пам’ятка щодо організації проведення випускних вечорів
30.05.2025 09:20
На порозі чудова та трішки сумна пора – пора випускних вечорів і початку нового дорослого життя. Батьки та класні керівники зараз в клопотах і…