ЗА ВЧИНЕННЯ НЕЗАКОННОЇ ПОРУБКИ ЛІСУ НАСТАЄ КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Чернівецьким відділом Могилів-Подільської місцевої прокуратури за результатами досудового розслідування кримінального провадження скеровано до суду обвинувальний акт відносно двох осіб, які вчинили незаконну порубку дерев.

Як встановлено слідством, у березні 2017 року двоє жителів району попередньо домовившись про незаконну порубку дерев для власних цілей, прибули до лісу, що знаходиться на території однієї з сільських рад де реалізуючи свій злочинний умисел, усвідомлюючи, що своїми діями спричиняють шкоду довкіллю, незаконно, всупереч статті 66 Конституції України, яка зобов'язує кожного не заподіювати шкоду природі, порушуючи Порядок спеціального використання лісових ресурсів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 761 від 23.05.2007 , не маючи спеціального дозволу - лісорубного квитка, зрізали до ступеня припинення росту п’ять дерев породи дуб.

Розкриття вказаного злочину стало можливим завдяки пильності й високій правовій свідомості місцевих жителів, а також сумлінному виконанню своїх службових обов’язків працівниками ДП «Шаргородський райагроліс» та поліцейськими району.

Звертаю увагу та одночасно прошу всіх жителів району у разі виявлення фактів вчинення незаконних порубок дерев у лісах, негайно повідомляти про них правоохоронні органи, а саме Чернівецький відділ прокуратури за тел. 2-11-03 та відділення поліції за тел. 102. Крім того, доводжу до відома, що згідно статті 207 Кримінального процесуального кодексу України, кожен має право затримати особу при вчиненні кримінального правопорушення, безпосередньо після його вчинення чи під час переслідування підозрюваного, після чого негайно доставити або повідомити про місцезнаходження відповідний правоохоронний орган.

Довідково: санкція статті 246 Кримінального кодексу України передбачає покарання у виді штрафу в розмірі від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк.

Начальник Чернівецького

відділу прокуратури Микола Романюк