Відповідні зміни до Порядку підтвердження стажу для призначення пенсій, які нещодавно затвердив Кабінет Міністрів України, стосуються широкого кола осіб. Так, документом для підтвердження стажу є не лише паперова трудова книжка (до січня 2004 року, після цього — дані з реєстру застрахованих осіб про сплату страхових внесків), а й електронні документи з накладенням е-підпису.

Електронні документи про стаж є підставою для внесення відомостей до частини персональної електронної облікової картки в зазначеному вище реєстрі застрахованих осіб.
Це також не новина, адже закон про електронну трудову книжку ухвалено ще в минулому році. По суті, це приведення нормативного документа у відповідність до чинного законодавства.

Відтепер стаж, також може підтверджуватися на підставі виписки або довідки, складеної на основі даних, наявних в інформаційних (автоматизованих) та/або інформаційно-комунікаційних системах підприємств, установ, організацій.
Також, до стажу зараховується не просто навчання у вищих навчальних закладах (до 2004 року), а саме періоди навчання за денною формою здобуття освіти в закладах вищої освіти (крім періоду навчання за денною формою здобуття освіти на підготовчих відділеннях). Нагадаємо, що навчання після до стажу не зараховується.

За певних умов до стажу може зараховуватися догляд за людиною з інвалідністю І групи, за дитиною з інвалідністю або за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду.

Віднині, якщо людина досягла 80 років, то довідку про те, що вона потребує догляду, надавати не потрібно. Якщо є інформація про отримання допомоги або компенсації подогляду за такою людиною (одержаної органами Пенсійного фонду України від органів соціального захисту населення), то надавати акт обстеження фактичних обставин здійснення догляду необов’язково.

Зараховується до стажу й час тримання під вартою, час відбування покарання в місцях позбавлення волі та час перебування в засланні й на примусовому лікуванні за наявності документів про реабілітацію або в судовому порядку.

Також в документі є положення, що стосуються дружин військовослужбовців.
Так, якщо жінка проживала з чоловіком у місцевостях, де була відсутня можливість її працевлаштування за спеціальністю, це підтверджується тепер не лише довідками, виданими командирами (начальниками) військових частин та військових навчальних закладів, а й довідками підприємств, установ і організацій, або довідками, що видаються територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки.

Якщо чоловіка звільнено зі служби, то період проживання до 2004 року підтверджується, як і раніше, довідками, виданими територіальним центром комплектування та соціальної підтримки на підставі особової справи звільненого військовослужбовця, та інших документів, які підтверджують зазначений період.

Завідувач сектору " Чернівецьке бюро правової допомоги" Бабій В.В.


Контактні телефони та адреса бюро правової допомоги: Тел.: 04357 2-11-93, Вінницька область, Могилів-Подільський район, с. Мазурівка, вул. Незалежності, 72-а електронна адреса chernivetske@legalaid.vn.ua


Правову допомогу також можна отримати за безкоштовним

телефоном системи БПД 0 800-213-103
- у месенджері Фейсбук-сторінки:
https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/
- у публічному чаті Телеграм-каналу «Безоплатна правова допомога»https://t.me/ualegalaidchat
- у приватному чаті системи БПД у Телеграм http://legalaid.gov.ua/telegram.html
- у приватному чаті системи БПД у Вайбер http://legalaid.gov.ua/viber.html
- написавши на електронну пошту Томашпільського місцевого центру tomashpil.vinnitsya@legalaid.vn.ua

Поділитися: