Додаток до рішення №16 від 11.01.2017 року

2 сесії 8 скликання Бабчинецької сільської

ради «Про затвердження програми соціально-

економічного та культурного розвитку

Бабчинецької сільської ради на 2017 рік»

Україна

Бабчинецька сільська рада

об’єднаної територіальної громади

П Р О Г Р А М А

соціально-економічного та культурного розвитку

Бабчинецької сільської ради

на 2017 рік

с. Бабчинці

2017 рік

ЗМІСТ

Вступ

1. Соціально-економічна характеристика Бабчинецької сільської об’єднаної територіальної громади

2. Основні проблеми та пріоритетні напрями соціально-економічного розвитку

3. Створення умов для стабільного соціально-економічного розвитку громади

3.1. Розвиток економічного потенціалу громади

3.2. Залучення інвестицій для розвитку Бабчинецької громади

3.3. Підвищення фінансової незалежності місцевого бюджету та ефективності використання бюджетних коштів

3.4. Реалізація політики у галузі будівництва, архітектури та земельних відносин

3.5. Розвиток житлово-комунального господарства та інфраструктури

3.6. Підвищення тривалості життя та доступу до належного медичного обслуговування

3.7. Розвиток освіти

3.8. Розвиток фізичної культури і спорту

3.9. Розвиток культури та туризму

3.10. Підтримка сім’ї, дітей та молоді

3.11.Підвищення рівня безпеки життя громадян. Цивільний захист та техногенна безпека

4. Результати виконання Програми

Додатки:

Перелік інвестиційних проектів розвитку громади, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку та секторальної бюджетної підтримки ЄС у 2017 році

Вступ

В Україні розпочалася довгоочікувана реформа місцевого самоврядування та децентралізація влади, яка передбачає передачу більших повноважень і ресурсів на рівень територіальних громад. Важливою складовою та запорукою реалізації цієї реформи є формування спроможних громад, яке відбувається шляхом об’єднання територіальних громад.

З метою вироблення і втілення єдиної політики розвитку Бабчинецької сільської об’єднаної територіальної громади (далі – Бабчинецької громади) розроблено Програму соціально-економічного та культурного розвитку Бабчинецької сільської об’єднаної територіальної громади на 2017 рік (далі – Програма), в якій визначено конкретні пріоритети розвитку у соціальній та економічній сферах.

Методичною основою розроблення Програми є Закон України “Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України”.

При розробленні Програми враховано положення таких документів:

  • Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 06 серпня 2014 року №385;
  • Плану заходів на 2015-2017 роки з реалізації Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 07 жовтня 2015 року №821;
  • Стратегії регіонального розвитку Вінницької області на 2017 рік , затвердженої рішенням 13 сесії 7 скликаня обласної ради від 20 грудня 2016 року № 220 ;

Було опрацьовано матеріали з урахуванням пропозицій територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, виконуючого обов’язків сільського старости , підприємств, організацій та установ усіх форм власності.

На основі оцінки стану економічного і соціального розвитку громади та наявних проблем у Програмі визначено пріоритети соціально-економічного розвитку громади у 2017 році, встановлено завдання та розроблено конкретні заходи щодо реалізації пріоритетів розвитку громади.

1. Соціально-економічна характеристика

Бабчинецької сільської об’єднаної територіальної громади

  1. Загальна характеристика

Бабчинецька сільська об’єднана громада утворилася в 2016 році згідно:

- Рішення 7 сесії 7 скликання Бабчинецької сільської ради « Про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад» прийнято 03 червня 2016 року.

- Рішення Вила-Ярузької сільської ради № 106 від 23 серпня 2016 року «Про схвалення проекту рішення Вила-Ярузької сільської ради «Про добровільне об»єднання територіальних громад» ».

- Розпорядження голови Вінницької обласної державної адміністрації № 641 від 07.09.2016 року «Про затвердження висновку щодо відповідності Конституції та законам України проекту рішення Вила-Ярузької сільської ради Чернівецького району «Про добровільне об»єднання територіальних громад»».

- Розпорядження голови Вінницької обласної державної адміністрації № 642 від 07.09.2016 року «Про затвердження висновку щодо відповідності Конституції та законам України проекту рішення Бабчинецької сільської ради Чернівецького району «Про добровільне об»єднання територіальних громад»».

- Рішення 12 сесії 7 скликання Вінницької обласної ради від 02 грудня 2016 року «Про внесення змін до рішення 38 сесії обласної ради 6 скликання від 24 червня 2015 року № 894 «Про проект Перспективного плану формування територій громад Вінницької області »».

Територія Бабчинецької сільської об’єднаної територіальної громади згідно з адміністративно-територіальним устроєм України входить до складу Чернівецького району Вінницької області області.

Адміністративний центр громади знаходиться в с. Бабчинці , який розташований на відстані 35 км від м. Могилів – Подільського, 25 км від м. Ямпіль , 22 км від смт. Чернівці та 130 км від обласного центру – м. Вінниці .

Територія Бабчинецької сільської об’єднаної територіальної громади є нерозривною, її межі визначаються по зовнішніх межах юрисдикції рад територіальних громад, що об’єдналися. До складу Бабчинецької громади входить 7 населених пунктів: села – Бабчинці , Букатинка , Вазлуївка , Вила –Ярузькі , Гамулівка , Майорщина , Нове Життя .

Мінімальна відстань населених пунктів до адміністративного центру складає 4 км, максимальна – 15 км. Зона доступності до потенційного адміністративного центру визначається на відстані не більш як 20 кілометрів дорогами з твердим покриттям а також насипними дорогами .

Територія Бабчинецької громади складає 127,971 кв.км (або 12797,10 га).

Територія громади межує з півдня та Південного заходу з Ямпільським районом , з заходу – з Могилів- Подільським районом Вінницької області , із північного заходу - з Лозівською сільською громадою, з півночі – з Соколянською сільською громадою , з північного сходу – з Моївською сільською радою .

Загальна кількість населення Бабчинецької громади становить 3100 осіб, у тому числі дітей: дошкільного віку – 127 шкільного віку – 381.

Гідрографічна сітка селища представлена річками – Мурафа , Бушанка , Вазлуй , та ставками на площі 15 га .

Площа лісового фонду становить 638,60 га, переважають ліси змішаного типу.

Площа земель сільськогосподарського призначення складає 11310,09 га.

Площа земель запасу складає 1370,46 га.

Площа багаторічних насаджень становить 177,55 га

Площа пасовищ складає 973,46 га

На території громади наявні корисні копалини: жорства, глина, пісок.

1.2. Економічний потенціал громади

Промисловість громади розвинена мало , на території об»єднаної громади функціонують 3 олійні , 2 пекарні та приватне підприємство по обробці каменю «Камінь Сервіс». Потенціал розвитку промисловості полягає у відновлення роботи млина , ДКУ та залучення інвестицій у відновлення роботи консервного заводу , який розміщується на території бувшого СТОВ «Поділля».

В галузевій структурі сільського господарства переважає рослинництво.

Найбільші сільськогосподарські підприємства, що здійснюють діяльність на території громади: СТОВ “Чернівчанка Агро ”, ТОВ “Дністер -Агро”, СФГ «Нива» , СФГ «Зірка» , ФГ «Тетяна» , СФГ «Мрія» , ПОП «Рідний край» . Виробництвом продукції рослинництва займаються також 9 фізичних осіб – підприємців та 190 одноосібників.

На території громади функціонує 9 закладів торгівлі та 1 аптека

Мережа ринків включає 1 ринок в с. Бабчинці.

1.3. Інфраструктурне забезпечення

За діючою маршрутною мережею пасажирського автомобільного транспорту здійснюється перевезення по 1 автобусних маршрутах на приміській маршрутній мережі та по 3 автобусних маршрутах на внутрішньо обласній маршрутній мережі. Проте частина населених пунктів не забезпечені транспортним сполученням.

На території громади розпочато газифікацію населеного пункту в с. Бабчинці . Телефонним зв’язком забезпечені всі населені пункти громади.

Послуги поштового зв’язку надаються в с. Бабчинці центром поштового зв’язку №1, по решті населених пунктів надання послуг поштового зв’язку забезпечує пересувне відділення центру поштового зв’язку.

Послуги в сфері житлово-комунального господарства надає комунальне підприємство “Надія ” в с. Бабчинці .

Протяжність комунальних доріг на території громади складає 78,3+ 4,75=83,05км.

Зовнішнє вуличне освітлення наявне в 3 населених пунктах, загальна протяжність складає 17,2+11,2=28,4 км.

1.4. Заклади бюджетної сфери

За рахунок бюджету об’єднаної громади на її території функціонуватимуть:

  • 5 закладів охорони здоров’я, а саме: 4 фельдшерсько-акушерських пунктів, 1 амбулаторія загальної практики сімейної медицини в с. Бабчинці;
  • 5 закладів освіти, а саме: 2 загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів, 1 загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІ ступенів, 1 загальноосвітніх навчальних закладів І ступеня , 1 дошкільний навчальний заклад ;
  • 10 закладів культури: 6 бібліотек, 6 будинків культури та клубів ;

1.5. Туристичний потенціал

Мальовнича природа, наявність великої кількості водойм та історико-культурних пам’яток є передумовами розвитку туризму в Бабчинецькій громаді.

На території Бабчинецької громади знаходиться пам’ятка історії – заповідник «Гайдамацький Яр » . Цей історичний пам’ятник під відкритим небом щорічно відвідує велика кількість людей , оскільки він нерозривно пов'язаний із заповідником «Буша » , який знаходиться на території Ямпільського району в с. Буша . Також на території громади знаходиться ландшафтний парк «Мурафа » , музей кам»яних скульптур , народних ремесел , витинанок , театер тіней Альошкіних Олексія Михайловича та Людмили Вікторівни , на території с. Вила Ярузькі знаходиться пам’ятка археології VI – IV ст. до нашої ери - Скіфське городище та джерело Кадуб .

На територій с. Бабчинці знаходяться релігійні пам’ятки Св. Миколаївська церква (поч. XVII ст.) та Покровська церква (XVIII ст.).

2. Основні проблеми та пріоритетні напрями

соціально-економічного розвитку

Основними проблемами соціально-економічного розвитку Бабчинецької громади є:

  • нераціональне використання земельних ресурсів сільськогосподарського призначення;
  • дефіцит фінансових ресурсів, що не дозволяє розпочинати реалізацію значних інвестиційних проектів;
  • зношеність основних фондів підприємств;
  • безробіття та наявність тіньової зайнятості населення;
  • зниження купівельної спроможності населення через низькі реальні доходи;
  • погіршення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг, мостів та дорожньої інфраструктури;
  • зношеність об’єктів систем водопостачання та водовідведення;
  • низький рівень газифікації сіл, освітлення, водозабезпечення;
  • незадовільна забезпеченість потреб населення в пасажирських перевезеннях, та відсутність достатньої кількості перевізників, що надають послуги в цій сфері;
  • недостатнє матеріально-технічне забезпечення закладів охорони здоров’я, освіти, культури у сільській місцевості;
  • забрудненість берегів рік, ставів побутовими відходами та неочищеними стічними водами, незадовільний стан збереження та переробки відходів.

Вирішення цих проблем планується шляхом реалізації основних пріоритетних напрямів, завдань та заходів, які передбачені Програмою соціально-економічного розвитку Бабчинецької сільської об’єднаної територіальної громади на 2017 рік.

Основною метою соціально-економічного розвитку громади є створення умов для подальшого економічного зростання, наповнення місцевого бюджету коштами, покращення на цій основі бюджетного фінансування установ освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту та поліпшення життя населення.

Основними пріоритетними напрямами соціально-економічного розвитку Бабчинецької громади у 2017 році є:

  • досягнення економічної стабільності, створення сприятливих умов для розвитку підприємництва;
  • ефективне використання на території громади виробничих територій, приміщень, земельних ділянок з метою розвитку малого та середнього бізнесу;
  • реалізація внутрішніх реформ, визначених курсом держави;
  • залучення міжнародної технічної допомоги та ресурсів міжнародних фінансових організацій для реалізації проектів соціально-економічного розвитку;
  • продовження оптимізації та удосконалення мережі освітніх закладів та закладів культури;
  • покращення інфраструктури медичних закладів та поліпшення надання медичних послуг населенню;
  • покращення інфраструктури систем водозабезпечення та водовідведення, благоустрою.
  • будівництво та ремонт вулиць та доріг в межах об’єднаної громади ;
  • будівництво та ремонт мереж вуличного освітлення в межах об’єднаної громади (в тому числі організація перевезення дітей до закладів освіти );
  • організація системи поводження з твердими побутовими відходами (паспортизація сміттєзвалищ ) ;
  • забезпечення якісного надання адміністративних послуг з максимальним наближенням до жителів сіл об’єднаної територіальної громади;
  • сприяння залученню інвестицій для розвитку промисловості та створення нових робочих місць.
  • Розвиток зеленого туризму .

3. Створення умов для стабільного

соціально-економічного розвитку громади

3.1. Розвиток економічного потенціалу громади

Пріоритетними напрямами та завданнями в сфері економічного розвитку на 2017 рік є:

  • сприяння налагодженню стабільної роботи діючих підприємств;
  • забезпечення режиму максимального сприяння діяльності малого та середнього бізнесу, підвищення його ролі у соціально-економічному житті громади;
  • недопущення обмежень на шляху розвитку підприємництва;
  • зниження адміністративного тиску на малий та середній бізнес;
  • поліпшення діючої дозвільної системи для суб’єктів підприємницької діяльності;

Основні заходи, що плануються для їх виконання:

  • розвиток харчової та переробної промисловості;
  • надання підприємствам допомоги у пошуку джерел фінансування інноваційної діяльності та просуванні інноваційної продукції на ринки;
  • розробити проект щодо створення сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу по збору та первинній переробці молока з залученням для його реалізації коштів міжнародної технічної допомоги;
  • розширення зовнішніх ринків збуту сільськогосподарської продукції;
  • сприяння участі товаровиробників у виставково-ярмарковій діяльності з метою підвищення конкурентоспроможності продукції, встановлення корисних ділових контактів;
  • забезпечення дотримання вимог законодавства щодо публічності та прозорості діяльності під час підготовки, прийняття, відстеження результативності і перегляду регуляторних актів;
  • недопущення встановлення обмежень щодо кількості суб’єктів господарювання, які можуть здійснювати певні види господарської діяльності;
  • забезпечити підтримку розвитку молодіжного підприємництва, в тому числі шляхом надання фінансової допомоги для зайняття підприємницькою діяльністю;
  • удосконалювати співпрацю із соціальними партнерами щодо забезпечення організації роботи по наданню консультацій особам з питань організації та провадження підприємницької діяльності;
  • здійснити перегляд політики щодо стягнення місцевих податків і зборів у межах компетенції з метою досягнення балансу інтересів суб’єктів господарювання та влади;
  • забезпечити максимально високий рівень участі представників бізнесу в процедурах прийняття регуляторних актів щодо встановлення оптимального розміру місцевих податків і зборів, орендної плати за використання приміщень і обладнання шляхом обговорення проектів таких актів на відкритих засіданнях виконкому, вироблення механізму реального партнерства між органом місцевого самоврядування та бізнесом;
  • проводити консультативні зустрічі з суб’єктами малого підприємництва з питань захисту прав споживачів, державної політики ціноутворення;
  • удосконалення дозвільної системи, забезпечення видачі документів дозвільного характеру виключно через Центр надання адміністративних послуг;
  • максимально скоротити термін отримання документів дозвільного характеру;
  • забезпечення діяльності установ торгівлі в усіх населених пунктах району, в тому числі виїзної, максимальне забезпечення населення товарами першої необхідності.

-

3.2. Залучення інвестицій для розвитку Бабчинецької громади

Пріоритетними напрямами та завданнями в сфері залучення інвестицій для розвитку громади на 2017 рік є:

  • забезпечити створення сприятливого інвестиційного клімату для залучення в економіку інвестиційних ресурсів;
  • широке залучення інвестиційного потенціалу вітчизняних та зарубіжних інвесторів, донорських організацій, коштів держави та досягнення за рахунок цього модернізації виробництва, розширення випуску конкурентоспроможної продукції, створення нових робочих місць, розвитку та поліпшення сфери послуг, покращення інфраструктури соціальної сфери;
  • стратегічне планування розвитку громади.

Основні заходи, що плануються для їх виконання:

  • виготовити технічну документацію (державні акти на землю, технічні паспорти) на приміщення комунальної власності;
  • провести інвентаризацію промислових майданчиків, вільних приміщень, земельних ділянок на території громади;
  • забезпечити відкритість для бізнесу інформації про вільні земельні ділянки та приміщення на території громади для сприяння започаткування нової підприємницької справи;
  • проводити системну роботу щодо розроблення інвестиційних проектів та пропозицій з метою використання незадіяних у виробництві промислових майданчиків;
  • визначити пріоритетні об’єкти соціальної інфраструктури та виготовити проектно-кошторисну документацію для залучення інвестиційних коштів на реалізацію проектів з їх реконструкції, поточного та капітального ремонту;
  • проводити системну організаційну роботу по залученню інвестиційних коштів за рахунок міжнародної матеріально-технічної допомоги, залученню інвесторів до розвитку інженерно-транспортної, соціальної інфраструктури населених пунктів;
  • сприяння залученню інвестицій для вивчення проявів корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин;
  • забезпечення виготовлення проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозмін та впорядкування земель;
  • сприяння залученню інвесторів, спроможних забезпечити високоефективне використання сільськогосподарських угідь та розвиток галузі тваринництва;
  • розробити та затвердити Стратегію розвитку Бабчинецької сільської об’єднаної територіальної громади;
  • забезпечити виготовлення схеми планування території громади, розробку містобудівної документації населених пунктів громади;
  • покращення інвестиційного іміджу шляхом розробки та періодичного оновлення рекламно-іміджевої продукції та інформаційно-презентаційних матеріалів про громаду, висвітлення успішних практик інвестування у засобах масової інформації, участь та представлення інвестиційного потенціалу на інвестиційних форумах.

3.3. Підвищення фінансової незалежності місцевого бюджету

та ефективності використання бюджетних коштів

Пріоритетними напрямами та завданнями в сфері наповнення та виконання місцевого бюджету на 2017 рік є:

  • забезпечення наповнюваності доходної частини бюджету громади;
  • забезпечення фінансової самодостатності території громади;
  • проведення раціональної та ефективної податково-бюджетної політики;
  • зміцнення бюджетної та фінансової дисципліни;
  • підвищення результативності бюджетних видатків;
  • підвищення якості послуг, які надаються за рахунок місцевого бюджету.

Основні заходи, що плануються для їх виконання:

  • забезпечення повної сплати нарахованих податків і платежів до бюджету, своєчасної та повної сплати платежів за користування майном в оренді;
  • налагодження партнерських відносин із платниками податків та подальше підвищення рівня добровільної сплати платежів;
  • забезпечення оптимізації витрат розпорядників коштів шляхом виключення неефективних та непріоритетних витрат, вдосконалення бюджетної мережі;
  • визначення пріоритетності щодо фінансування розроблених галузевих програм;
  • недопущення виникнення кредиторської та дебіторської заборгованості у бюджетній сфері;
  • забезпечення дотримання законодавства при здійсненні державних закупівель товарів та послуг, раціонального використання державних коштів;
  • забезпечення економного та ефективного використання енергоносіїв, скорочення видатків, передбачених на транспортні послуги, зв’язок, представницькі витрати, відрядження тощо.
  • здійснення аналізу можливості використання приміщення колишньої лікарні в с. Бабчинці Чернівецького району Вінницької області ;
  • здійснення заходів щодо пошуку потенційного інвестора з метою відновлення консервного заводу в с. Бабчинці по вул.. Соборна ;
  • здійснення заходів щодо пошуку потенційного інвестора з метою відновлення роботи АЗС в с. Бабчинці по вул.. Соборна ;

3.4. Реалізація політики у галузі будівництва, архітектури та земельних відносин

Пріоритетними напрямами та завданнями в сфері будівництва, архітектури та земельних відносин на 2017 рік є:

  • забезпечення додержання законодавства у сфері архітектури, містобудування та державних стандартів, норм і правил при реалізації затвердженої містобудівної документації;
  • створення умов для залучення інвестиційного капіталу в розбудову населених пунктів ;
  • ефективне розпорядження землями об’єднаної територіальної громади;
  • забезпечення населених пунктів громади містобудівною документацією для визначення перспективи їх розвитку;
  • приватизація земельних ділянок;
  • оренда, суборенда земельних ділянок;
  • ведення земельно-облікової документації, обліку землекористувачів та землевласників на території селищної ради;
  • реєстрація прав на земельні ділянки;
  • контроль за земельними ділянками, які використовуються без правовстановлюючих документів;
  • організація ефективного використання земель;
  • охорона та контроль за дотриманням земельного законодавства.

Основні заходи, що плануються для їх виконання:

  • здійснення моніторингу введених в експлуатацію соціально значущих об’єктів та об’єктів незавершеного будівництва;
  • забезпечення виконання планів із будівництва та реконструкції соціально важливих об’єктів;
  • будівництво нових та реконструкція існуючих потужностей підприємств різних галузей економіки шляхом забезпечення органами виконавчої влади та місцевого самоврядування впорядкування та спрощення дозвільних процедур у сфері будівництва відповідно до вимог чинного законодавства;
  • капітальний ремонт об’єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення шляхом спрямування коштів місцевого бюджету та інших залучених коштів на капітальний ремонт об’єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення, що мають важливе соціальне значення;
  • надання довгострокових пільгових кредитів молодим сім’ям на будівництво (придбання) житла, державної підтримки індивідуального житлового будівництва на селі;
  • формування єдиного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов відповідно до законодавства та перебувають на квартирному обліку;
  • забезпечення участі у встановленні та погодженні меж земельних ділянок в натурі при оформленні документів, що посвідчують право власності або користування ними;
  • розробка і затвердження генеральних планів (плану зонування території, історико-архітектурного опорного плану, детального плану), виготовлення містобудівної документації населених пунктів громади;
  • ведення земельно-кадастрової документації в розрізі землекористувачів та власників земельних ділянок на території громади, здійснення обліку кількості та якості земель;
  • встановлення ставок орендної плати;
  • передача земельних ділянок комунальної форми власності у власність громадян та юридичних осіб;
  • надання та вилучення земельних ділянок у користування із земель комунальної форми власності відповідно до Земельного кодексу України, участь у підготовці матеріалів для оформлення договорів оренди та здійснення їх реєстрації;
  • викуп земельних ділянок для суспільних потреб територіальної громади селища;
  • постійна робота з фізичними та юридичними особами, які використовують земельні ділянки без правовстановлюючих документів;
  • контроль за використанням та охороною земель комунальної форми власності, додержання землевласниками та землекористувачами земельного та екологічного законодавства, встановленого режиму використання земельних ділянок відповідно до їх цільового призначення та умов надання;
  • вживання заходів щодо усунення порушень норм чинного земельного законодавства України на території сільської ради, оперативне інформування про будь-які випадки порушення земельного законодавства на території ради виконавчий комітет, голову ради.

3.5. Розвиток житлово-комунального господарства та інфраструктури

Пріоритетними напрямами та завданнями в сфері житлово-комунального господарства та інфраструктури на 2017 рік є:

  • поліпшення якості та розширення переліку житлово-комунальних послуг для населення громади;
  • недопущення збитковості житлово-комунальної діяльності;
  • поліпшення благоустрою території громади;
  • поліпшення стану забезпечення населення якісною питною водою;
  • розширення мережі зовнішнього освітлення на території громади;
  • поліпшення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг і мостів;
  • задоволення потреб населення автотранспортом загального користування та забезпечення населених пунктів громади регулярним автобусним сполученням.

Основні заходи, що плануються для їх виконання:

  • залучення інвестицій для реалізації інвестиційних проектів у сфері житлово-комунального господарства з залученням коштів з різних джерел ( будівництво водонапірної вежі для стабілізації водопостачання с. Бабчинці та с. Букатинка; будівництво зовнішніх мереж водопостачання с.Вила-Ярузькі та ін.);
  • перевірка здійснення господарської діяльності КП “Надія” сільської ради, формування ефективної тарифної політики підприємством житлово-комунального господарства та забезпечення беззбиткової діяльності;
  • поліпшення матеріально-технічного забезпечення КП “Надія”, зокрема придбання ритуальної машини та іншої техніки для ефективного функціонування;
  • недопущення виникнення заборгованості по оплаті житлово-комунальних послуг;
  • вирішення проблемних питань збору та утилізації сміття, твердих побутових відходів, прибирання стихійних звалищ;
  • проведення робіт з вирубки чагарників та спилювання дерев, що знаходяться в аварійному стані чи загрожують електромережам;
  • здійснення благоустрою кладовищ;
  • зменшення втрат води при транспортуванні по трубопроводах, очистка криниць громадського користування;
  • розробка проекту з забезпечення зовнішнім освітленням населених пунктів громади для залучення коштів міжнародних фондів підтримки розвитку громад;
  • забезпечення ефективного використання коштів, передбачених для належного утримання автомобільних доріг комунального значення;
  • співпраця з Службою автомобільних доріг щодо поліпшення стану автомобільних доріг обласного значення на території громади:
  • оптимальне забезпечення пасажирськими перевезеннями потреб населення громади на міських та приміських маршрутах;
  • розробка проекту щодо закупівлі 2 автобусів для комунального підприємства та пошук джерел його фінансування з метою задоволення потреб населення автотранспортом загального користування;
  • поповнення статутного фонду КП «Надія» з метою збільшення надання послуг населенню ;
  • створення потужності по переробці зерна на базі КП “Надія”;
  • реконструкція мережі водопостачання центральної частини с. Бабчинці ;
  • реконструкція мережі водопостачання східної частини с. Бабчинці;
  • відновлення артезіанської свердловини, яка знаходится на території бувшого СТВ «Хлібороб» для водопостачання населення с.Бабчинці ;
  • будівництво тротуару по вул. Центральні та вул.. Варшка в с. Вила – Ярузькі та с. Букатинка;
  • будівництво тротуару по вул. Незалежності та вул.. Соборна в с. Бабчинці ;
  • будівництво мереж водопроводу в с. Вила - Ярузькі ;
  • будівництво та ремонт вулиць і доріг в межах Бабчинецької сільської об’єднаної громади;
  • реалізація проекту «Реконструкція частини нежитлових приміщень під центр надання адміністративних послуг» по вул.. Незалежності в с. Бабчинці;
  • капітальний ремонт адміністративного приміщення Бабчинецької сільської ради по вул. Незалежності ,13 в с. Бабчинці;
  • капітальний ремонт адміністративного приміщення Бабчинецької сільської ради по вул. Поштова , 9 в с. Вила - Ярузькі;
  • будівництво та реконструкція автобусних зупинок по вул.. Соборна та Незалежності в с. Бабчинці ;
  • будівництво та ремонт автобусних зупинок в с. Вила - Ярузькі та с. Букатинка ;
  • продовження будівництва освітлення в с. Бабчинці Чернівецького району Вінницької області ;
  • будівництво мережі вуличного освітлення с. Нове Життя Чернівецького району Вінницької області;
  • продовження будівництва освітлення в с. Букатинка Чернівецького району Вінницької області ;
  • будівництво мережі вуличного освітлення с. Вазлуївка Чернівецького району Вінницької області;
  • будівництво мережі вуличного освітлення с.Гамулівка Чернівецького району Вінницької області;
  • продовження будівництва освітлення в с. Вила - Ярузькі Чернівецького району Вінницької області ;
  • придбання транспортних засобів спеціального призначення для комунального підприємства для забезпечення потреб громади в поліпшенні інфраструктури ;
  • продовження капітального ремонту будівлі Будинку культури в с. Бабчинці по вул.. Незалежності ;
  • капітальний ремонт будівлі Будинку культури в с. Бабчинці по вул.. вул.. Соборна;
  • капітальний ремонт будівлі Будинку культури в с. Вила - Ярузькі по вул.. Центральна ,27;
  • капітальний ремонт будівлі клубу в с. Букатинка по вул..Варшка,46;
  • капітальний ремонт будівлі бувшого клубу в с. Гамулівка ;
  • капітальний ремонт будівлі бувшого ФАПУ та школи в с. Гамулівка;
  • капітальний ремонт будівлі Бабчинецької СЗШ І-ІІІ ст.. в с. Бабчинці по вул. Незалежності;
  • капітальний ремонт приміщення ЗОШ І-ІІ ст.. в с. Букатинка по вул. Варшка ,46;
  • капітальний ремонт будівель Вала – Ярузького НВК СЗШ І-ІІ ст..- дитячий садок ім.. М.С. Шевченка-Котенка по вул..ь Центральна , 29 ;
  • капітальний ремонт огорожі на кладовищі в с. Вила – Ярузьких;
  • капітальний ремонт огорожі на кладовищі в с. Букатинка ;
  • реалізація проекту «Газифікація села Бабчинці Чернівецького району Вінницької області (І черга ) – будівництво »;
  • будівництво парку по вул. Соборна в с. Бабчинці Чернівецького району Вінницької області;

3.6. Підвищення тривалості життя та доступу до належного медичного обслуговування

Пріоритетними напрямами та завданнями в сфері медичного обслуговування на 2017 рік є:

  • укомплектування посад ЦПМСД згідно штатного розпису та згідно табеля оснащення;
  • забезпечення цільового відбору молоді для навчання у середніх та вищих медичних закладах;
  • підвищення якості та доступності надання медичної допомоги населенню району, шляхом продовження реформування галузі охорони здоров’я та оптимізації мережі, відповідно до потреб населення регіону шляхом реорганізації фельдшерсько-акушерських пунктів, що обслуговують 1000 і більше жителів в амбулаторії загальної практики/сімейної медицини;
  • запровадження медичних стандартів (уніфікованих клінічних протоколів) надання медичної допомоги;
  • закупівля медичного обладнання та інструментарію згідно табеля оснащення;
  • оновлення та покращення матеріально-технічної бази АЗПСМ, ФАП,ФП згідно табеля оснащення медичним обладнанням, інвентарем, виробами медичного призначення та іншими матеріальними засобами;
  • здійснення енергозберігаючих заходів в закладах охорони здоров’я.

Основні заходи, що плануються для їх виконання:

  • збереження тривалості життя населення не менше 75 років;
  • недопущення смертності немовлят у віці до 1 року життя;
  • недопущення материнської смертності;
  • зниження захворюваності з вперше встановленим діагнозом туберкульозу до обласного показника;
  • зниження питомої ваги злоякісних новоутворень візуальної локалізації до обласного показника;
  • зниження питомої ваги злоякісних новоутворень виявлених вперше в ІУ стадії до обласного показника;
  • охоплення диспансерним наглядом дітей до 100%;
  • покращення матеріально-технічної бази АЗПСМ, ФАП, ФП згідно табеля оснащення;
  • проведення робіт з реконструкції та поточних ремонтів АЗПСМ, ФАП, ФП на території громади;
  • приведення забезпеченості медичним персоналом до реальних потреб населення: сімейними лікарями , забезпеченість сімейними медичними сестрами;
  • створення мережі АЗПСМ відповідно до діючих нормативів (3,3 тис. населення на 1 амбулаторію ЗПСМ);
  • забезпечення виїздів медичних бригад в амбулаторії загальної практики сімейної медицини та фельдшерські пункти громади з метою обслуговування сільського населення (щомісячно);
  • проведення комплексного огляду інвалідів війни учасників бойових дій та прирівнених до них осіб в березні-квітні 2017 року;
  • досягнення рівня охоплення населення флюорографічним обстеженням 753 чол. на 1 тисячу населення;
  • проведення інформаційної та роз’яснювальної роботи серед населення щодо формування здорового способу життя.
  • здійснення аналізу можливості розміщення пункту швидкої допомоги в с. Бабчинці ;
  • здійснення аналізу можливості розміщення будинку для одиноких людей похилого віку та інвалідів на території Бабчинецької громади;

3.7. Розвиток освіти

Пріоритетними напрямами та завданнями в сфері освіти на 2017 рік є:

  • подальший структурний і якісний розвиток мережі навчальних закладів усіх типів і форм власності з одночасним розвитком ресурсного забезпечення в них умов доступності здобуття якісної освіти, збагачення освітнього середовища;
  • забезпечення доступності та безперервності освіти;
  • забезпечення особистісного розвитку дитини згідно з її індивідуальними задатками, здібностями, потребами;
  • посилення кадрового потенціалу системи освіти;
  • впровадження інформаційних та комунікаційних технологій в освітніх закладах;
  • збереження здоров’я дітей (умови навчання, медичний огляд, оздоровлення);
  • здійснення енергозберігаючих заходів в закладах освіти;
  • продовження робіт по поліпшенню санітарно-гігієнічних та побутових умов безпечної життєдіяльності закладів освіти;
  • поновлення меблів у навчальних закладах, модернізація технологічного обладнання їдалень навчальних закладів;
  • забезпечення регулярного підвезення учнів та педагогічних працівників до місць навчання, роботи і додому.

Основні заходи, що плануються для їх виконання:

  • розробка та прийняття Програми розвитку освіти на території Бабчинецької сільської об’єднаної територіальної громади;
  • забезпечення подальшого розвитку мережі дошкільних навчальних закладів – відкриття ще однієї групи ДНЗ «Світанок» в с. Букатинка – протягом року;
  • здійснення заходів щодо охоплення дошкільною освітою 80% дітей відповідного віку, забезпечити стовідсоткове охоплення дошкільною освітою дітей 5-ти річного віку;
  • створення умов для особистісного зростання кожної дитини з урахуванням її задатків, нахилів, здібностей, індивідуальних психічних та фізичних особливостей;
  • забезпечення державних гарантій на якісну освіту, соціальний захист та підтримку дітей, які потребують особливої уваги, корекції фізичного та (або) розумового розвитку;
  • здійснення ефективного психолого-медико-педагогічного супроводу дітей, які потребують особливої уваги, підтримки та корекції фізичного та (або) розумового розвитку, спрямованих на компенсацію втрачених функцій, формування психологічних новоутворень;
  • збільшення охоплення дітей науково-дослідною, експериментальною, науково-технічною та спортивно-технічною діяльністю;
  • підвищення активності та показників участі району в обласних, Всеукраїнських та міжнародних масових заходах (конкурсах, змаганнях, олімпіадах, виставках, оглядах та ін.);
  • розробка цілісної системи виявлення та психолого-педагогічного супроводу обдарованої молоді, забезпечення умов для її розвитку, соціалізації та подальшого професійного зростання;
  • забезпечення кваліфікованими педагогічними кадрами дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів;
  • забезпечення реалізації Всеукраїнського освітнього проекту «Формування та розвиток інформаційно-комунікаційної компетентності педагогів» щодо неперервного підвищення кваліфікації педагогів в галузі інформаційно-комунікаційних технологій;
  • здійснення системних заходів з метою забезпечення дошкільних навчальних закладів комп’ютерною технікою, підключення їх до мережі Інтернет;
  • створення єдиного інформаційного освітнього порталу громади в мережі Інтернет, створення та забезпечення ефективного функціонування локальних мереж, широке використання інформаційних ресурсів Інтернету в освітньому процесі навчальних закладів;
  • оснащення предметних кабінетів загальноосвітніх навчальних закладів мультимедійними засобами;
  • належне медичне обслуговування учасників навчально-виховного процесу, здійснення постійного контролю щодо належної організації гарячого харчування учнів;
  • проведення робіт з реконструкції та поточних ремонтів закладів освіти на території громади;
  • інвентаризація матеріально-товарних цінностей з метою вивчення потреби в оновленні меблів, узагальнення та аналіз інформації про стан забезпечення меблями навчальних закладів району;
  • придбання меблів для загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів (шкільні парти, стільці, меблі для їдалень);
  • обстеження технологічного обладнання їдалень закладів освіти, узагальнення та аналіз інформації про стан технологічного обладнання харчоблоків навчальних закладів району;
  • поетапне оновлення технологічного обладнання для харчоблоків загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів району з врахуванням їх енергоефективності;
  • розробка та реалізація програми «Шкільний автобус».
  • здійснення заходів щодо передачі будівель шкіл до комунальної власності громади;
  • допомога педагогам шкіл у створенні гуртків народної творчості , мистецтва , літератури та ін.. для розвитку та позашкільної зайнятості школярів;
  • підключення мережі Інтернет до Вило- Ярузької СЗШ І-ІІІ ст..;
  • підключення мережі Інтернет до сільського клубу та бібліотеки сіл Букатинка, Бабчинці ;

3.8. Розвиток фізичної культури і спорту

Пріоритетними напрямами та завданнями в сфері фізичної культури та спорту на 2017 рік є:

  • формування у населення сталих традицій та мотивації фізичного виховання і спорту як важливих чинників забезпечення здорового способу життя;
  • покращення матеріально-технічного забезпечення сфери фізичної культури і спорту;
  • спорт для всіх за місцем проживання та у місцях масового відпочинку населення;
  • розвиток спорту вищих досягнень, спорту ветеранів та інвалідів.

Основні заходи, що плануються для їх виконання:

  • формування системи дитячого фізичного виховання;
  • удосконалення системи дитячо-юнацького спорту;
  • підвищення якості відбору обдарованих осіб до системи резервного спорту, створювати умови для розвитку індивідуальних здібностей спортсменів на етапах багаторічної підготовки;
  • створення умов для розвитку масової фізичної культури, фізкультурно-оздоровчої та реабілітаційної роботи серед інвалідів, відкриття додаткових спортивних майданчиків та залів;
  • проведення інвентаризації спортивних споруд у сільських населених пунктах з метою визначення потреб у їх подальшому облаштуванні, ремонті, а також будівництві нових спортивних споруд;
  • проведення фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи в усіх навчальних закладах, за місцем проживання, роботи та у місцях масового відпочинку громадян, а також фізкультурно-оздоровчу та реабілітаційну роботу серед інвалідів;
-       розвиток олімпійських, параолімпійських, дефлімпійських та неолімпійських видів спорту шляхом підтримки дитячого, дитячо-юнацького, резервного спорту, спорту вищих досягнень, спорту інвалідів та спорту ветеранів
  • будівництво спортивного залу в с. Вила – Ярузькі ;
  • будівництво волейбольної площадки в с. Бабчинці по вул.. Соборна ;
  • ремонт поверхні стадіону в с. Бабчинці по вул.. Незалежності ;
  • матеріальна підтримка футбольної команди с. Бабчинці ;


 

3.9. Розвиток культури та туризму

Пріоритетними напрямами та завданнями в сфері культури та туризму на 2017рік є:

  • відродження духовності та культури, збереження надбань національної культурної спадщини, обрядів і традицій українського народу, розвиток самодіяльно-художньої творчості;
  • забезпечення повноцінного функціонування мережі закладів культури;
  • здійснення енергозберігаючих заходів в закладах культури;
  • популяризація національної культурної спадщини серед учнівської молоді, розвиток пам’яток культурної спадщини;
  • проведення ремонтних робіт по утриманню пам’яток у належному стані;
  • пошуки шляхів залучення недержавних коштів та засобів підтримки культури і мистецтва;
  • популяризація туристично-рекреаційного потенціалу громади, сприяння розвитку зеленого туризму.

Основні заходи, що плануються для їх виконання:

  • посилення роботи у проведенні заходів, пов’язаних із героїнізацією осіб, які віддали життя за незалежність України, вшанування їх пам’яті, патріотичного виховання та консолідації українського народу та проведення зустрічей з воїнами, які перебували в зоні АТО та учасниками Євромайдану;
  • присвоєння звання «Почесний громадянин» за вагомий внесок у розвиток Бабчинецької громади;
  • оптимізація і подальший розвиток мережі закладів культури громади та її творчого потенціалу;
  • оновлення фондів публічних бібліотек відповідно до культурних, інформаційних та пізнавальних потреб громадян;
  • проведення робіт з реконструкції та поточних ремонтів закладів культури на території громади;
  • відродження української національної культури, розвиток культурних традицій громади;
  • підтримка фестивального конкурсного руху і творчої молоді у реалізації мистецьких проектів;
  • забезпечення участі місцевих колективів у Всеукраїнських, Міжнародних конкурсах, фестивалях, святах;
  • посилення контролю за дотриманням пам’ятко-охоронного законодавства на пам'ятках та об'єктах археології, історії, архітектури та мистецтва, що розташовані на території громади;
  • пошук шляхів залучення коштів для створення музею народних ремесел в с. Букатинка;
  • інформування про туристично-рекреаційний потенціал громади шляхом виготовлення якісної інформаційно-рекламної туристичної продукції;
  • проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення у сільській місцевості з метою залучення його до діяльності у сфері сільського зеленого туризму;
  • проводити організаційні заходи щодо залучення майстрів народного мистецтва вишивки, ткацтва, плетіння, різьблення, гончарства та ін. для проведення майстер-класів.

3.10. Підтримка сім’ї, дітей та молоді

Пріоритетними напрямами та завданнями з підтримки сім’ї, дітей та молоді на 2017 рік є:

  • поліпшення якості життя дітей, сімей та молоді;
  • забезпечення прав та задоволення законних інтересів дітей, сімей та молоді;
  • забезпечення проведення широкомасштабної кампанії щодо влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у різні форми сімейного виховання, милосердного ставлення громади до дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
  • здійснення заходів щодо запобігання бездоглядності і безпритульності серед дітей, які виховуються у складних життєвих обставинах;
  • зниження рівня поширення негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі;
  • забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД;
  • зменшення кількості випадків відмов від новонароджених дітей;
  • збільшення кількості дітей, охоплених організованими формами оздоровлення.

Основні заходи, що плануються для їх виконання:

  • проведення заходів щодо попередження насильства в сім’ї та запобігання торгівлі людьми;
  • облік сімей з дітьми, які потребують всебічної державної підтримки;
  • здійснення обліку дітей, які залишились без батьківського піклування, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах;
  • безпосереднє ведення справ та координація діяльності стосовно захисту прав дітей, зокрема дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
  • забезпечення здійснення соціального супроводження дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, опікунів, піклувальників, усиновителів;
  • проведення засідань консультаційної-методичної ради з питань організації соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю;
  • забезпечення соціальним супроводом 60% сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах (відповідно до банку даних);
  • зняття з соціального супроводу сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, з позитивним результатом до 70% від загальної кількості сімей, охоплених соціальним супроводом;
  • забезпечення соціального інспектування та надання соціальних послуг учасникам антитерористичної операції та членам їхніх сімей;
  • контроль за цільовим використанням коштів при народженні дитини;
  • здійснення попередження раннього соціального сирітства шляхом поліпшення соціальної роботи в консультаційних пунктах центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді при пологовому відділенні лікарні;
  • забезпечення ефективного функціонування мобільного консультаційного пункту соціальної роботи в сільській місцевості;
  • проведення роботи, спрямованої на профілактику соціально-небезпечних хвороб і пропаганда здорового способу життя;
  • висвітлення у засобах масової інформації актуальних питань дитячої, молодіжної та сімейної тематики, популяризація сімейних цінностей сім’ї;
  • створення та розповсюдження соціальної реклами з питань поширення сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, пропаганди здорового способу;
  • забезпечення якісними послугами з оздоровлення та відпочинку дітей в дитячих оздоровчих закладах.

3.11. Підвищення рівня безпеки життя громадян. Цивільний захист та техногенна безпека

Пріоритетними напрямами та завданнями з підвищення рівня безпеки життя громадян, цивільного захисту та техногенної безпеки на 2017 рік є:

  • запобігання надзвичайним ситуаціям, ефективне реагування на них, забезпечення збереження життя і здоров’я людей;
  • запобігання загибелі людей на водних об’єктах;
  • організації навчання населення правилам безпеки життєдіяльності;
  • утримання фонду захисних споруд в готовності до використання за призначенням;
  • удосконалення системи централізованого оповіщення та зв’язку цивільного захисту;
  • забезпечення захисту життя та здоров’я населення, навколишнього природного середовища і об’єктів від впливу небезпечних факторів пожеж.

Основні заходи, що плануються для їх виконання:

  • розробка та прийняття Програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на території Бабчинецької сільської ради на 2017 -2020 роки;
  • створення матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;
  • своєчасне та якісне проведення невідкладних відновлювальних робіт і заходів, спрямованих на ліквідацію надзвичайних ситуацій та їх наслідків;
  • запобігання загибелі людей на водних об'єктах, покращення функціонування аварійно-рятувальних підрозділів на водних об'єктах;
  • створення місць масового відпочинку людей на водних об’єктах в населених пунктах;
  • організація навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях;
  • організація роботи щодо публікацій в місцевих засобах масової інформації інструкцій про дії населення в різних надзвичайних ситуаціях, що можуть виникнути на території населених пунктів;
  • використання систем зв’язку, радіопроводового, телевізійного оповіщення, радіотрансляційних мереж та інших технічних засобів передавання інформації, встановлення сирен та вуличних гучномовців для можливості оповіщення населення в населених пунктах;
  • створення умов щодо зменшення випадків прогнозованих підтоплень територій та руйнувань внаслідок зсувних процесів;
  • посилення пожежної безпеки в населених пунктах громади шляхом фінансової підтримки Чернівецької районної протипожежної охорони для виконання покладених на неї завдань за призначенням;
  • приведення в готовність систем протипожежного водопостачання на об’єктах та в населених пунктах;
  • організація розробки та проведення сезонних пожежно-профілактичних заходів під час підготовки до пожежонебезпечних періодів року;
  • виготовлення та розміщення в сходових клітках, коридорах загального користування житлових будинків і гуртожитків табличок, листівок, плакатів з короткими інструкціями про заходи пожежної безпеки і рекомендаціями про порядок евакуації на випадок пожежі.

4. Результати виконання Програми

Фінансове забезпечення реалізації завдань і заходів Програми буде здійснюватися за рахунок державного і місцевого бюджетів, коштів суб’єктів господарювання, вітчизняних та іноземних інвесторів, міжнародних фінансових організацій, кредитів банків, залучених коштів населення, а також коштів інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

Спрямування інвестиційних потоків у різні сфери економічної та соціальної діяльності дозволить забезпечити вирішення основних соціальних питань та виконання планових надходжень до бюджету громади.

Для забезпечення ефективного використання бюджетних коштів передбачається концентрація видатків на заплановані бюджетні призначення та виконання пріоритетних проектів розвитку соціальної інфраструктури.

З метою належного виконання Програми будуть прийняті необхідні цільові галузеві програми. Необхідно забезпечити фінансування з бюджету громади першочергових заходів цільових програм, які реалізовуватимуться відповідно до пріоритетів даної Програми.

Звітування про виконання Програми здійснюватиметься відповідальними виконавцями за підсумками І півріччя та року на сесіях Бабчинецької сільської ради об’єднаної територіальної громади.

Результатами виконання Програми будуть:

  • активізації роботи з залучення коштів міжнародної технічної допомоги та благодійних фондів для реалізації соціально-економічних проектів;
  • забезпечення населених пунктів громади містобудівною документацією, що дасть можливість поліпшити інвестиційну ситуацію та визначити перспективи розвитку територій;
  • проведення інвентаризації наявного матеріально-технічного і ресурсного потенціалу та розроблення пропозицій щодо можливостей ширшого його використання;
  • формування активного бізнес-середовища та громадянської свідомості підприємців;
  • забезпечення сталого функціонування та розвитку житлово-комунального господарства;
  • активне впровадження енергозберігаючих технологій, засобів обліку і регулювання споживання тепла, газу та електроенергії;
  • поліпшення торгівельно-побутового обслуговування сільського населення;
  • збереження історико-архітектурної та культурної спадщини, розвиток туристично-рекреаційного потенціалу;
  • оптимізація мережі освітніх закладів, відкриття групи дитячого садочка в с.Букатинка;
  • зниження рівня поширення негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі;
  • сприяння розвитку інфраструктури, поліпшення стану доріг, підвищення рівня надання послуг з пасажирських перевезень;
  • поліпшення благоустрою населених пунктів.

Не зважаючи на складну економічну та суспільно-політичну ситуацію в державі, планується лобіювати реалізацію таких проектів:

  • реалізація проекту «Газифікація села Бабчинці Чернівецького району Вінницької області (І черга ) – будівництво »;
  • капітальний ремонт Бабчинецької СЗШ І-ІІІ ст.. по вул.. Незалежності;
  • проведення капітального ремонту будівель « Вила –Ярузького НВК СЗШ І-ІІІ ст..- дитячий садочок»;
  • створення сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу по збору та первинній переробці молока;
  • поетапне забезпечення зовнішнім освітленням населених пунктів громади;
  • зміцнення матеріально-технічної бази КП “Надія” шляхом купівлі ритуальної машини та іншої необхідної техніки;
  • купівля 2 автобусів для забезпечення обслуговування приміських маршрутів на території громади.
  • Будівництво водогону в с. Вила-Ярузькі, Бабчинці та встановлення 2 водонапірних башнів;
  • Капітальний ремонт будинків культури в с. Бабчинці та клубу в с. Букатинка;

Протягом року питання місцевого розвитку вирішуватимуться, перш за все виходячи з інтересів об’єднаної територіальної громади, на основі активної участі кожного члена виконкому, кожного депутата сільської ради та за участю найбільш активних жителів громади. Спільними зусиллями ми зможемо змінити наше життя на краще!

Секретар сільської ради В.Чорнопищук

Додаток

Перелік інвестиційних проектів розвитку громади, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку та секторальної бюджетної підтримки ЄС у 2017 році

Назва проектної ідеї

Ініціатор проекту

Короткий зміст та заходи, що реалізуватимуться в рамках проекту

Оціночна вартість проекту, тис. грн.

Очікуваний термін реалізації проекту

Очікуваний результат від реалізації проекту

1

Реалізація проекту «Газифікація села Бабчинці Чернівецького району Вінницької області (І черга ) – будівництво »;

Бабчинецька сільська об’єднана територіальна громада

Закінчення газифікації населеного пункту с. Бабчинці , а саме , будівництво підвідного газопроводу до населеного пункту та під»єднання до газової мережі Чернівецького району

5763,4

2017 рік-2018 рік

Реалізація проекту забезпечить підвищення комфортності життя населення громади

2

Завершення капітального ремонту Бабчинецької СЗШ І-ІІІ ст.. по вул.. Незалежності

Бабчинецька сільська об’єднана територіальна громада

В 2016 році згідно проекту «Реконструкція будівлі Бабчинецької СЗШ І-ІІІ ст.. в с. Бабчинці по вул.. Леніна ,36 Чернівецького району Вінницької області» було розпочато капітальний ремонт Бабчинецької СЗШ І-ІІІ ст.. Для повного освоєння коштів проекту потрібно багато часу , тому проект розбитий на такі частини:

  1. Капітальний ремонт покрівлі та заміна вікон;
  2. Капітальний ремонт шкільного спортзалу ;
  3. Капітальний ремонт зовнішніх стін та встановлення огорожі на шкільному подвір»ї.

2618,0

2017рік

Поліпшення якості надання освітніх послуг

3

Проведення капітального ремонту будівель освіти с. Вила –Ярузькі, Букатинка, відкриття дошкільного закладу в с. Букатинка.

Бабчинецька сільська об’єднана територіальна громада

Загальноосвітня школа потребує реконструкції: утеплення приміщення, заміни системи опалення тощо. Виготовлено проектно-кошторисну документацію.

740,0

2017-2018роки

Поліпшення якості надання освітніх послуг

4

Створення сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу по збору та первинній переробці молока

Бабчинецька сільська об’єднана територіальна громада

Планується надавати послуги членам кооперативу шляхом створення нових потужностей для збору, первинної переробки, зберігання та постачання молока молокопереробним підприємствам гуртовими партіями. За рахунок справедливої ринкової ціни на молоко має покращитись добробут жителів громади.

2017рік

Створення близько 25 нових робочих місць, покращення матеріального стану жителів громади за рахунок вищої ціни на молоко

5

Забезпечення зовнішнім освітленням населених пунктів громади

Бабчинецька сільська об’єднана територіальна громада

Поетапне встановлення зовнішнього вуличного освітлення у всіх населених пунктах громади.

1500,0

2017-2019 роки

Підвищення комфортності життя населення громади шляхом освітлення вулиць в темну пору доби

6

Зміцнення матеріально-технічної бази КП “Надія”

Бабчинецька сільська об’єднана територіальна громада

Купівля ритуальної машини та іншої необхідної техніки для ефективного функціонування комунального підприємства “Надія”.

850,0

2017 рік

Покращення благоустрою на території громади, надання ритуальних послуг

7

Забезпечення обслуговування приміських маршрутів автотранспортом загального користування

Бабчинецька сільська об’єднана територіальна громада

Купівля 2 автобусів для здійснення регулярних перевезень на приміських маршрутах, які буде взято на баланс комунальним підприємством “Надія”.

2017-2019 роки

Задоволення потреб населення в регулярних перевезеннях на території громади

8

Будівництво водогону в с. Вила-Ярузькі, в с.Бабчинці та встановлення 2 водонапірні башні

Бабчинецька сільська об’єднана територіальна громада

В зв»язку з нестачею питної води та повної відсутності водогону в с. Вала – Ярузькі планується виготовлення проекту майбутнього водогону та проектно – кошторисна документація для подальшого будівництва водогону в с.Вилах-Ярузьких

900,0

2017-2019 рік

Задоволення потреб населення в питній воді

9

Капітальний ремонт будинків культури в с. Бабчинці та клубу в с. Букатинка;

Бабчинецька сільська об’єднана територіальна громада

Виготовлено проектно-кошторисні документації та розпочато ремонт в закладах культури с. Бабчинці та с. Букатинка , продовження капітального ремонту та оснащення будівель отеплювальними пристроями.

1760,0

2017-2019 р

Поліпшення якості надання послуг закладів культури.

Секретар сільської ради В.Чорнопищук

Поділитися: