Громадські роботи на користь громади

Соціально-економічні умови сьогодення вимагають від керівників органів державної влади й місцевого самоврядування використання по максимуму всіх доступних можливостей в питаннях розвитку територіальних громад та розв’язання місцевих проблем. Не є виключенням і Бабчинецька об’єднана територіальна громада, особливо у сфері зайнятості, оскільки обмеженість робочих місць та можливостей для працевлаштування і заробітку зумовлює використання всіх можливостей для забезпечення безробітних громадян хоча б тимчасовою роботою. Для цього органами місцевого самоврядування спільно з Чернівецькою районною філією Вінницького обласного центру зайнятості постійно організовуються громадські та інші роботи тимчасового характеру.

Чи не самим яскравим прикладом дієвого використання можливостей громадських робіт, коли на паритетних засадах використовуються кошти місцевих бюджетів та Фонду загальнообов’язкового страхування на випадок безробіття для залучення безробітних громадян до суспільно-корисних робіт.

Так, починаючи з початку 2019 року до громадських робіт на території Бабчинецької сільської ради залучено 17 зареєстрованих безробітних. За цей час відпрацьовано всього 351 людино-день та використано коштів на вирішення місцевих проблем соціально-економічного розвитку Бабчинецької громади в сумі 36 тис. грн. Якщо взяти до уваги той факт, що майже половину з цієї суми коштів профінансовано Фондом загальнообов’язкового страхування на випадок безробіття, то приклад виваженого господарського підходу по залученню інвестицій в розвиток громади з боку органу місцевого самоврядування не викликає сумнівів.

За словами голови Бабчинецької сільської ради Ніни Зварич, завдяки високій професійності працівників центру зайнятості та тісній співпраці між центром зайнятості та сільською радою в її громаді вирішено багато проблемних питань. Зокрема, слід виділити систематичну роботу по залученню безробітних до робіт з благоустрою територій об’єктів соціально-культурної сфери села, санітарній очистці центральних вулиць, збору сміття та ліквідації стихійних сміттєзвалищ.

Окремої подяки від жителів села заслуговує, безперечно, факт залучення безробітних до приведення у належний стан місцевого цвинтаря. Об’єднавши зусилля усіх небайдужих, вдалося навести простий елементарний порядок на підпорядкованих територіях з найменшими фінансовими затратами.

Завдяки організації і проведенню громадських робіт, безробітні громадяни Бабчинців мають змогу не тільки покращити свій матеріальний стан, а й долучитися до створення комфортних умов проживання у чистому селі.

Виконавчий комітет Бабчинецької сільської ради сподівається на подальшу тісну співпрацю з Чернівецькою районною філією Вінницького обласного центру зайнятості та висловлює подяку директору Оксані Погорілко за результативну співпрацю, за професіоналізм, бажання працювати, незважаючи на всі труднощі, які виникали під час нашої співпраці.