СЕКТОР « ЧЕРНІВЕЦЬКЕ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ» ІНФОРМУЄ:
"Нове поняття в трудовому законодавстві-“призупинення дії трудового договору”."
Призупинення дії трудового договору– це тимчасове припинення роботодавцем забезпечення працівника роботою і тимчасове припинення працівником виконання роботи за укладеним трудовим договором.
Призупинення дії трудового договору не тягне за собою припинення трудових відносин.
При цьому, для призупинення необхідно обов’язково дві умови:
1. Відсутність роботи
2. Неможливість працівника працювати.
При призупиненні трудового договору роботодавець повинен продовжувати ведення обліку в частині визначення та фіксації сум заробітної плати та компенсаційних виплат, які були б належні працівникові, якщо такого призупинення не було б.
Оскільки заробітна плата не виплачується, відсутня база нарахування ЄСВ, а відповідно ЄСВ не сплачується. Тому роботодавець повинен фіксувати розмір ЄСВ, який підлягав би виплаті із сум заробітної плати та компенсаційних виплат, які б виплачувалися працівникові.
Про призупинення дії трудового договору роботодавець та працівник за можливості мають повідомити один одного у будь-який доступний спосіб.
Відшкодування заробітної плати, гарантійних та компенсаційних виплат працівникам на час призупинення дії трудового договору у повному обсязі покладається на державу, що здійснює військову агресію проти України».
Законопроектом №7251, який подано 05.04.2022 р., пропонується погоджувати наказ про призупинення дії трудового договору з військово-цивільною адміністрацією.
У випадку непогодження військово-цивільною адміністрацією призупинення дії трудового договору, роботодавець у одноденний термін з дня отримання такого рішення зобов’язаний скасувати акт про призупинення дії трудового договору.
Якщо працівник переїхав в іншу місцевість або виїхав за кордон, рекомендується повідомити про це роботодавця на електронну пошту або через месенджери та шукати оптимальний для обох сторін вихід: простій, щорічні відпустки, відпустки без збереження заробітної плати або призупинення.
Завідувач сектору «Чернівецьке бюро правової допомоги" Ванда Бабій
Правову допомогу також можна отримати за безкоштовним телефоном системи БПД 0 800-213-103
- у месенджері Фейсбук-сторінки: https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/
- у публічному чаті Телеграм-каналу «Безоплатна правова допомога»https://t.me/ualegalaidchat
- у приватному чаті системи БПД у Телеграм http://legalaid.gov.ua/telegram.html
- у приватному чаті системи БПД у Вайбер http://legalaid.gov.ua/viber.html
- написавши на електронну пошту Томашпільського місцевого центру tomashpil.vinnitsya@legalaid.vn.ua