Осінньо – зимовий період

Осінь – нелегка пора для рятувальників Державної служби України з надзвичайних ситуацій. І це не дивно. Адже щорічно з приходом осінньо-зимового періоду значно збільшується кількість пожеж.

Основними причинами пожеж у цей період були порушення вимог пожежної безпеки під час монтажу й експлуатації пічного опалення, електронагрівальних та газових приладів. У літні місяці було вдосталь часу в населення для належної підготовки до опалювального осінньо-зимового сезону. Проте деякі громадяни проігнорували це питання.

Шановні громадяни! Із настанням холодної пори та з метою вашої ж таки безпеки, зверніть свою увагу на стан опалювальних та електричних приладів! Опалювальні пристрої, котельні та печі повинні відповідати нормам пожежної безпеки і перед початком осінньо-зимового сезону мають бути старанно перевірені та відремонтовані.

Несправні опалювальні прилади не повинні допускатися до експлуатації. Очищення димоходів та печей від сажі слід проводити перед початком, а також упродовж усього опалювального сезону, а саме:

- опалювальних печей періодичної дії на рідкому і твердому паливі – не рідше одного разу на три місяці,

- печей та осередків вогню безперервної дії – не рідше одного разу на два місяці,

- кухонних плит і кип`ятильників – щотижня.
Під час експлуатації пічного опалення неприпустимо залишати печі без догляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;

- користуватися печами й осередками вогню, які мають тріщини;

- розміщати паливо та інші горючі речовини і матеріали безпосередньо перед топковим отвором;

- зберігати не загашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев`яній підлозі або горючій підставці;

- сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;

- застосовувати для розпалювання легкозаймисті та горючі рідини;

- прокладати димоходи по горючих основах, та інше, що порушує правила пожежної безпеки.
Якщо всі громадяни будуть дотримуватись цих норм і правил, кількість пожеж та надзвичайних ситуацій значно зменшиться, а відтак зменшиться кількість жертв і втрат. Хотілося б вірити що більшість громадян так і робитимуть – з повагою ставитимуться до власного життя і майна.

У разі виникнення надзвичайних ситуацій негайно телефонуйте до служби порятунку за номером 101

Фахівець сектора ЗЗ ПНС у Могилів-Подільському районі

ЦЗД ГУ ДСНС України у Вінницькій області

Старший лейтенант служби ЦЗ Дмитро ЯКУБОВСЬКИЙ

Поділитися:

Будьте обережними відпочиваючи на водоймах
09.05.2025 09:37
Будьте обережними відпочиваючи на водоймах З настанням справжнього літа люди намагаються провести дозвілля на природі, поближче до водойм. Аби убезпечити себе від неприємних подій на…
11 бригада ім. М. Грушевського НГУ формує бойовий кулак! Потрібен саме ТИ!
07.05.2025 15:54
Ми набираємо мотивованих і відповідальних людей у свою команду. Сьогодні ти можеш обрати шлях справжнього захисника. 🔍 Маєш фах або бажання вчитись? Ми потребуємо: • Медиків 🏥 • Стрільців 🔫 •…
УВАГА! СТИХІЙНА ТОРГІВЛЯ!
06.05.2025 11:57
Стихійна торгівля - це торгівля фізичними особами без відповідних дозвільних документів про якість та безпеку товарів, що реалізуються ними у невстановлених місцях (на вулицях…