Осінньо – зимовий період

Осінь – нелегка пора для рятувальників Державної служби України з надзвичайних ситуацій. І це не дивно. Адже щорічно з приходом осінньо-зимового періоду значно збільшується кількість пожеж.

Основними причинами пожеж у цей період були порушення вимог пожежної безпеки під час монтажу й експлуатації пічного опалення, електронагрівальних та газових приладів. У літні місяці було вдосталь часу в населення для належної підготовки до опалювального осінньо-зимового сезону. Проте деякі громадяни проігнорували це питання.

Шановні громадяни! Із настанням холодної пори та з метою вашої ж таки безпеки, зверніть свою увагу на стан опалювальних та електричних приладів! Опалювальні пристрої, котельні та печі повинні відповідати нормам пожежної безпеки і перед початком осінньо-зимового сезону мають бути старанно перевірені та відремонтовані.

Несправні опалювальні прилади не повинні допускатися до експлуатації. Очищення димоходів та печей від сажі слід проводити перед початком, а також упродовж усього опалювального сезону, а саме:

- опалювальних печей періодичної дії на рідкому і твердому паливі – не рідше одного разу на три місяці,

- печей та осередків вогню безперервної дії – не рідше одного разу на два місяці,

- кухонних плит і кип`ятильників – щотижня.
Під час експлуатації пічного опалення неприпустимо залишати печі без догляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;

- користуватися печами й осередками вогню, які мають тріщини;

- розміщати паливо та інші горючі речовини і матеріали безпосередньо перед топковим отвором;

- зберігати не загашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев`яній підлозі або горючій підставці;

- сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;

- застосовувати для розпалювання легкозаймисті та горючі рідини;

- прокладати димоходи по горючих основах, та інше, що порушує правила пожежної безпеки.
Якщо всі громадяни будуть дотримуватись цих норм і правил, кількість пожеж та надзвичайних ситуацій значно зменшиться, а відтак зменшиться кількість жертв і втрат. Хотілося б вірити що більшість громадян так і робитимуть – з повагою ставитимуться до власного життя і майна.

У разі виникнення надзвичайних ситуацій негайно телефонуйте до служби порятунку за номером 101

Фахівець сектора ЗЗ ПНС у Могилів-Подільському районі

ЦЗД ГУ ДСНС України у Вінницькій області

Старший лейтенант служби ЦЗ Дмитро ЯКУБОВСЬКИЙ

Поділитися:
Могилів-Подільське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області
25.11.2024 14:55
Зазвичай у осінній період з настанням холодів підвищується рівень захворюваності населення на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції. Грип - це гостра…
Служба зайнятості тепер в смартфоні: запустили мобільний застосунок
25.11.2024 14:26
Служба зайнятості тепер в смартфоні: запустили мобільний застосунок Новий цифровий застосунок для пошукачів роботи запустила Державна служба зайнятості. Підтримали розробку: UNDP Ukraine /…
   Могилів-Подільське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області інформує
20.11.2024 08:11
Здорове харчування - це харчування яке забезпечує ріст, нормальний розвиток і життєдіяльність людини сприяє зміцненню її здоров'я, попереджає розвиток захворювань&nbsp…