Правила пожежної безпеки в весняно-літній період

З приходом весняно – літнього періоду все частіше виникають пожежі в лісах, лісопаркових зонах, придорожні ділянки де найчастіше горить трав’яний настил. Велика кількість людей вирушає відпочивати до лісів, парків, озер так би мовити «шашликів поїсти».

Сектор ЗЗ ПНС у Могилів-Подільському районі ЦЗД ГУ ДСНС України у Вінницькій області звертається до всіх мешканців та гостей нашої територіальної громади, які будуть відпочивати на природі, дотримуйтесь елементарних вимог пожежної безпеки.

З метою недопущення трагедії, слід звернути особливу увагу на дотримання наступних вимог пожежної безпеки:

  • Не кидайте не загашені недопалки та сірники в траву;

  • Не розводьте багаття поблизу будівель і споруд, а також в лісопаркових зонах;

  • Не користуйтеся піротехнічними виробами;

  • Не дозволяйте дитячих пустощів з вогнем.

Що робити, якщо ви опинилися в зоні пожежі:

  • не панікуйте та не тікайте від полум'я, що швидко наближається, у протилежний від вогню бік, а долайте крайку вогню проти вітру, закривши голову і обличчя одягом;

  • якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість, ввійдіть у водойму або накрийтесь мокрим одягом і дихайте повітрям, що знаходиться низько над поверхнею землі - повітря тут менш задимлене, рот і ніс при цьому прикривайте одягом чи шматком будь-якої тканини;

  • гасити полум'я невеликих низових пожеж можна, забиваючи полум'я гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим ґрунтом та затоптуючи ногами, будьте обережні в місцях горіння високих дерев, вони можуть завалитися та травмувати вас;

  • під час гасіння пожежі, не відходьте далеко від доріг та просік, не випускайте з уваги інших учасників гасіння пожежі, підтримуйте з ними зв'язок за допомогою голосу.

  • особливо будьте обережні у місцях торф'яних пожеж, враховуйте, що там можуть створюватися глибокі вирви, тому пересувайтеся, по можливості, перевіряючи палицею глибину слою, що вигорів;

  • після виходу із осередку пожежі повідомте місцеву адміністрацію та пожежну службу (за телефоном 101 або 112) про місце, розміри та характер пожежі.

ПАМ’ЯТАЙТЕ, що невміле поводження з вогнем призводить до людських жертв і матеріальних збитків.

Особи, винні в порушенні правил пожежної безпеки, в залежності від характеру порушень та їх наслідків, несуть адміністративну або кримінальну відповідальність.

Фахівець сектора забезпечення заходів ПНС

у Могилів-Подільському районі ЦЗД

ГУ ДСНС України у Вінницькій області

старий лейтенант служби цивільного захисту Дмитро ЯКУБОВСЬКИЙ

Поділитися:

Наближається Великдень, багато хто буде освячувати паску в храмі, тому працівники МПО Бабчинецької сільської ради нагадують, як забезпечити власну безпеку під час святкування, аби по святі залишилися лише приємні спогади.
14.04.2025 10:48
Пожежна безпека є одним із найважливіших аспектів забезпечення безпеки в культових спорудах. Недотримання простих правил безпеки та необережне поводження з вогнем можуть призвести до серйозних…
ПЕРОРАЛЬНА ІМУНІЗАЦІЯ ДИКИХ М'ЯСОЇДНИХ ТВАРИН ПРОТИ СКАЗУ
11.04.2025 09:44
Могилів - Подільське районне управління ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області інформує, що відповідно до Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних…
ВІЙСЬКОВА СЛУЖБА ЗА КОНТРАКТОМ У ЗБРОЙНИХ СИЛАХ УКРАЇНИ
10.04.2025 15:43
Запрошуємо відважних та відповідальних громадян, які бажають приєднатися до нашої сильної команди, підписавши контракт зі Збройними Силами України! Вік: від 18 до 45 років. Стать: чоловіки…